TEMİZ GÜZELLİK


Saflık Taahhüdümüz

Sattığımız her ürünü, içinde kimyasallar veya alerji ve tahrişe sebep olan maddeler olmadığından emin olmak için detaylı bir şekilde inceliyoruz.

Ürünlerimizde ASLA bu maddeleri bulamazsınız:

·Genetiği değiştirilmiş maddeler

·Sülfatlar (SLS, SLES, ALES)

·Parabenler

·Propilen glikol

·Petrokimyasal temizleyiciler

·Silikonlar

·Nitrozamin kontaminasyonu

·Etoksilat kontaminasyonu

·Ftalatlar

·DEA, TEA ya da MEA

·Suni renklendiriciler

·Suni parfümler

·Hayvansal maddeler

·Hayvanlar üstünde deneyler

VEGAN

Sattığımız ürünlerin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Eğer bu maddelerden kaçınmak istiyorsanız lütfen sipariş vermeden önce ürünlerin içindekiler listelerini kontrol edin.

KİMYASAL İÇERMEYEN

‘Kimyasal içermeyen’ güzellik

Kimyasal içermeyen cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlayın!

‘Kimyasal içermeyen’ ifadesini tırnak içinde yazdık çünkü bazen yanıltıcı bir şekilde doğal kozmetik ürünlerini tarif etmek için kullanılabiliyor. Bu terim, aldığımız doğal ürünlerin kimyasal içermediğini sanmamıza sebep olan kurnaz bir pazarlama stratejisi. Halbuki çevremizdeki her şey kimyasallardan meydana geliyor: bahçenizde büyüyen bitkilerden vücudunuzu kaplayan deriye kadar her şey kompleks kimyasal bileşenlerden oluşuyor.

Biz, kimyasal içermeyen terimini, ürünlerimizin bitki özleri ve yağları gibi doğada bulunan kimyasalları içerdiğini belirtmek için kullanıyoruz. Ürünlerimizin hiçbiri güvenliğinden şüphe edilen kimyasallar içermez. Bu şüpheli maddeleri ayıklamak için bütün ürünlerimiz saflık taahhüdü dediğimiz inceleme sürecinden geçer.


FTALAT İÇERMEYEN

Ftalat İçermeyen Cilt Bakımı

Ftalatlar kozmetik ürünlerin akışkanlığını kontrol etmek ve parfümleri ürünle birleştirmek için kullanılıyor. Ancak ftalatların hormon düzenimizi bozduğundan korkuluyor, teknik olarak endokrin aksatıcı kimyasallar olarak biliniyorlar. Bizim ürünlerimizin hiçbiri ftalat içermiyor.


SÜLFATSIZ

Sülfat İçermeyen Bakım

Sülfatlar şampuanların ve duş jellerin köpürmesini ve yağı çözmesini sağlamak için kullanılıyor. Hangi sülfatların cilt üstünde kullanılabilir olduğu hakkında pek çok yanlış bilgi mevcut. En yaygın dört sülfat: Sodyum Lauril Sülfat, Sodyum Lauret Sülfat, Amonyum Lauril Sülfat ve Amonyum Lauret Sülfat.

Bunlardan sadece biri organik ürünlerde kullanılabiliyor. Amonyum Lauril Sülfat (ALS), Avrupa organik regülasyon merkezinin (Eco-Cert) organik kozmetik ürünlerinde kullanımını onayladığı tek sülfat.

Sülfatlara alerjik olan insanların çoğu aslında sülfatın kendisine alerjik değil. Sorun, sülfatın cildin doğal yağlarını parçalayarak cildi ürünün içindeki diğer maddelere karşı daha geçirgen yapması. Alerjik reaksiyona sebep olan genellikle diğer maddelerin cildin alt tabakalarına nüfuz etmesi oluyor.

Bazı sülfatların organik ürünlerde kullanılmamasının iki sebebi var. İlki tahriş edici olmaları, ikincisi de 1,4 dioksan kontaminasyonu riski. Bazı sülfatlar iki soruna da sebep olurken bir tanesi hiçbirine sebep olmaz. Aşağıdaki tabloda 4 yaygın sülfatın farklarını görebilirsiniz.

 

 

 

Sülfat

Kısaltması

Tahriş

Dioksan Kontaminasyonu Riski

EcoCert Onayı

Sodyum Lauril Sülfat

SLS

Evet

Hayır

Hayır

Sodyum Lauret Sülfat

SLES

Evet

Evet

Hayır

Amonyum Lauril Sülfat

ALS

Hayır

Hayır

Evet

Amonyum Lauret Sülfat

ALES

Hayır

Evet

Hayır

 

Bizim ürünlerimizin hiçbiri SLS, SLES ya da ALES içermez.


PARABENSİZ

Paraben İçermeyen Cilt Bakımı

Parabenler, kozmetik ürünlerinde koruyucu olarak kullanılır; küf, mantar ve bakteri oluşumunu önlerler. Parabenlerin hormonları taklit edebilmesi, sağlık konusunda endişelere yol açar. Cilde paraben içeren ürünler uygulandığında bu parabenlerin bir kısmı kan dolaşımına karışır. Fazla östrojenin kanser hücrelerinin oluşumunu tetiklediği düşünülüyor. Meme tümörlerinde bulunan parabenler, meme kanseri ve parabenler arasında bir ilişki olduğuna kanıt olarak gösteriliyor.

Ancak elimizdeki veriler net bir sonuç vermiyor ve bu kimyasalların ne kadar tehlikeli olduğuna dair tartışmalar sürüyor. Muhtemelen paraben içeren ürünler üreten büyük kozmetik firmalarının sponsor olduğu bilim insanları parabenlerin güvenli olduğunu söylerken, organik güzellik endüstrisi için çalışan bilim insanları aksini iddia ediyor.

Uzmanlar büyük paraben tartışmasını sürdürürken biz parabenleri hiç kullanmamayı seçiyoruz!

En yaygın 5 paraben: metilparaben, etilparaben, propilparaben, bütilparaben ve izobütilparaben.