Fas’tan Bio Argan Yağı – Silikon İçermeyen Saç Yağı 100ml

Pırıl pırıl bakımlı: Mother Nature Argan Yağı

Argan yağı özellikle Fas’ın güneyinde çok eski zamanlardan beri sıcak ve kuru iklime, toza ve rüzgara karşı olan mücadelede saç ve cilt bakım maddesi olarak kullanılmaktadır. Değerli argan yağı, argan ağacının "argan cevizi” adı da verilen meyvelerinin çekirdeklerinden soğuk pres yöntemiyle özenle sıkılmaktadır. Argan ağacı kuraklığa dayanıklı bir ağaçtır, boyu 12 metreye kadar uzayabilir ve Fas’ın güney batısı ile Cezayir’in güney doğusunda yetişir. Soğuk pres yöntemi sayesinde değerli yağ asitleri ve vitaminler kaybolmadan korunur ve argan yağını en sevilen ve en güvenilir güzellik ürünlerinden biri haline getirir.

Mother Nature Argan Yağı yumuşacık ve kıymetli yağ içeriği ile kuru saçları derinlemesine nemlendirir, dalgalı saçları dahi kontrol altına alır ve yıpranmış saçlara yumuşacık bir parlaklık katar. Düzenli kullanımda saçların kırılmasını ve saç yapısındaki zararları uzun süreli olarak önler. Saçlarına değerli doğal yağlarla bakım yapmak isteyenler için idealdir.

 

·Kuru ve kolay kırılan saçlar için ideal bakım

·İyi beslenmiş, güçlü ve ışıldayan saçlar için

 

Kullanımı:

Birkaç damla argan yağı ihtiyaç halinde avuç içine alınır ve havluyla kurulanmış saça ve saç derisine iyice yedirilir. Yoğun bakım yağı, saçın yapısına ve bakım ihtiyacına göre ortalama 5-15 dakika saçta bekletilir. Sonrasında yumuşak bir şampuan ve ılık su ile iyice yıkanır. Çok kuru saçlarda argan yağı gece saçta bırakılıp sabah yıkanabilir.

 

Güzellik önerisi:

Mother Nature Argan Yağı sadece kuru saçları ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturmakla kalmaz, ayrıca kuru cilde ve kırılmaya eğilimi olan tırnaklara ilave nem sağlar.

 

İçerik (INCI):

ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL (ORGANIC/BIO ARGAN OIL)

0.00
1,350.00
Fiyatı düşünce haber ver